KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066369
nr 1206 6369
Paul Engdahl
(1888-1976), Sverige
Oljemålning, Paul Engdahl, signerad. 1939, blomsterstilleben. Olja på pannå, 87x59
Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 24 september 2018
kl 18:15:24
24/9 17:15:52
Paul Engdahl
Läs mer om Paul Engdahl